FURNITURE / Tables / Writing desk 11339227

nr 1133 9227

WRITING DESK

Victorian style, length: 116 cm, width: 65 cm, height: 77 cm, wear.

Nyrokoko, längd: 116 cm, djup: 65 cm, höjd: 77 cm

Condition: slitage

2600

SEK 2400

Monday October 2 2017
at 20:18:01

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.